You are here: petrotrans.cz > CS/  O nás/  Historie
Velikost textu:  A AA
Historie

Akciová společnost PETROTRANS byla založena v roce 1997 společnostmi BENZINA, a.s. a ČEPRO, a.s. vyčleněním jejich tehdejších dopravních oddělení. Základní jmění bylo tvořeno akciovým kapitálem ve výši 1 mil Kč. Oba akcionáři měli rovnocenný podíl 50%. 

V roce 2001 odkoupila společnost BENZINA akciový podíl společnosti ČEPRO a stala se tak jediným (100%) akcionářem společnosti PETROTRANS. Základní jmění vzrostlo na 11 mil Kč, od roku 2002 na 16 mil Kč.

V roce 2007 došlo k dokončení začlenění společnosti PETROTRANS do nové struktury holdingu ORLEN UNIPETROL. Byla změněna právní forma na společnost s ručením omezeným – PETROTRANS, s.r.o. Vlastnictví společnosti PETROTRANS, s.r.o. bylo rozděleno mezi dva společníky - společnosti BENZINA, s.r.o. (99,4%) a ORLEN UNIPETROL, a.s. (0,6%). 

V současné době je společnost PETROTRANS ve vlastnictví holdingu ORLEN Unipetrol a je tedy součástí koncernu ORLEN S.A. Máme mnohaletou tradici a tedy bohaté praktické zkušenosti s cisternovou silniční přepravou nebezpečných látek. Jsme vedoucím a nepřehlédnutelným subjektem v našem oboru v ČR.​

 
 

Značky Skupiny ORLEN UNIPETROL